Elektronická omluvenka

Omlouvejte absenci svého dítěte elektronicky

Vaše dítě onemocní a vy jako rodič máte povinnost jeho nepřítomnost ve škole okamžitě omluvit.  Nejjednodušší pomoc vám nabízí Škola OnLine a její funkce Elektronická omluvenka.

Stručně napíšete text omluvenky, zvolíte datum a kliknutím na jedno tlačítko ji okamžitě odešlete třídnímu učiteli. Omluvení absence touto formou navíc šetří čas i třídnímu učiteli.

Omlouvat elektronicky můžete přes internetové stránky nebo přes mobilní aplikaci.

Tento formulář umožňuje zákonnému zástupci odesílat třídnímu učiteli elektronickou omluvenku na absenci ve výuce. Zobrazíme jej pomocí menu Komunikace - Zprávy - Omluvenka:

V horní části se nachází rozbalovací seznam pro zvolení příjemce. Předvolený je třídní učitel a také zástupce třídního učitele. U položky Období absence vybereme data od a do a hodinu od a do, nebo zvolíme možnost zaškrtnout Omluvit absenci na celý den (pro případ, že bude žák/žákyně chybět celý den). Do pole Důvod napíšeme příčinu žákovy absence. Nakonec učiteli odešleme omluvenku pomocí tlačítka Odeslat omluvenku.