Školní družina - informace pro rodiče - školní rok 2024/2025

Přihláška k zájmovému vzdělávání (Velikost: 435.29 kB)

Provoz ŠDranní ŠD 6,30-7,45 hodin, odpolední ŠD 11,40-17,30 hodin. Do ranní ŠD mohou žáci přicházet do 7,30 hodin.  V  7,45 hodin p. vychovatelka odvádí žáky 1. tříd do jejich učeben, ostatní žáci přecházejí samostatně.  Po vyučování  zajišťuje přechod z učebny do družiny vyučující.  Na oběd žáci chodí ve dnech, kdy mají 4 vyuč. hodiny, okolo 12. hodiny a ve dnech, kdy mají 5 vyuč. hodin, okolo 13.hodiny. Po obědě následuje odpočinková a zájmová činnost a  od 14 hodin  pobyt venku.  Od 15,45 hodin se žáci ze všech oddělení  scházejí v koncových družinách.

Vyzvedávání žáků ze ŠDŽák může odejít z družiny samostatně nebo s doprovodem do 14:00 hodin a dále od 15:00 hodin. Od 14:00 do 15:00 hodin není odchod žáků z družiny možný. Samostatně může žák odcházet jen na základě písemného sdělení zákonných zástupců v Přihlášce k zájmovému vzdělávání nebo na formuláři „Samostatný odchod žáka ze ŠD“ - „Samostatný odchod žáka (Velikost: 98.97 kB).

Pokud žák neodchází ze ŠD samostatně, je od 1. 9. 2024 vyzvedávání dětí zajištěno pomocí čipového systému BELLhop. Jedná se o nový elektronický systém vyvinutý přímo pro školní družiny základních škol. Systém je založen na identifikačních čipech a odpovědnost za jeho použití má konkrétní osoba, která žáka daný den vyzvedává. Rodiče si zakoupí čip v hodnotě 100,- Kč. Peníze za zakoupené čipy se nevrací. S pravidly používání čipů budou rodiče seznámeni na třídních schůzkách před zahájením školní docházky dítěte do školní družiny.

Úplata za ŠD:

Ve školním roce 2024/2025 je 300,- Kč za 1 měsíc. Úplata je splatná předem, platí se buďto jednorázově ve výši 3.000,-Kč nebo ve dvou splátkách – za období září až prosinec a leden až červen.

1.200,- Kč za období září – prosinec nejpozději do 15. září 2024,

1.800,- Kč za období leden – červen nejpozději do 15. ledna 2025.

Platba se provádí bezhotovostním převodem na účet školy.

Číslo účtu školní družiny: 6015-133176309/0800

Variabilní symbol je každému žákovi přidělen po odvzdání vyplněné přihlášky a je platný po celou dobu jeho přihlášení a docházky do ŠD.

Převlečení dětí: dejte dětem sportovní nebo ochranný oděv na pobyt venku do skříňky v šatně.

ObědyVýběr ze dvou druhů jídel. Doporučujeme rodičům, aby svým dětem objednávali  obědy prostřednictvím internetu.

Pitný režimPo obědě mají žáci možnost vypít dostatečné množství nápoje, který je v jídelně. Na odpoledne by měli mít  pití z domova.

Zájmové kroužky: Nábor provádějí pořádající agentury během září. Rodiče nahlásí vychovatelce rozsah docházky svého dítěte do vybraných zájmových aktivit na formuláři “Žádost o uvolnění žáka na zájmové kroužky (Velikost: 199.74 kB)“. Odvádění žáků na tyto aktivity družina nezajišťuje. Je třeba si dohodnout převádění  na kroužek s vedoucími lektory.

Vnitřní řád ŠD:  Vnitřním řádem ŠD se řídí činnost družiny. Je nutné, aby se všichni rodiče na začátku školního roku seznámili s jeho zněním (je na nástěnce ŠD ve vestibulu školy nebo na webových stránkách školy).

Příprava na vyučováníJe umožněna všem žákům, ale pro žáky 1. tříd není  vhodná (doporučujeme domácí přípravu).

Automat na mléčné výrobky - (mléko ochucené i neochucené, cereální tyčinky): Žáci 1. tříd  dostanou během září  karty, prostřednictvím kterých si mohou vybírat výrobky z automatu, žáci ostatních tříd mohou používat stávající karty. Více informací - www.happysnack.cz .

Odhlášení ze ŠD: V případě požadavku na odhlášení svého dítěte ze školní družiny vyplňte formulář Žádost o odhlášení žáka ze ŠD (Velikost: 410.6 kB) a následně jej předejte paní vychovatelce.