Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Den Zeme - soutez 35
Den Zeme - soutez 35
Keramicka dilna 2015 03
Keramicka dilna 2015 03
Soutez mladych cyklistu 2011 22
Soutez mladych cyklistu 2011 22
 McDonald´s CUP - kategorie B

McDonald´s CUP - kategorie B

Stále máme v živé paměti rok 2016, kdy se družstvo naší školy historicky poprvé účastnilo této sportovní akce. Vybrali jsme kluky, kteří si chtějí zahrát fotbal a vyrazili podpořit jejich nadšení. Báječná parta, jejíž síla byla cítit hned po prvním zápase, začala psát školní historii. Úvodní turnaj chlapci vyhráli. Po zásluze postoupili do kvalifikace a najednou jsme byli účastníky krajského finále, které se konalo na Strahovském stadionu. Náš tým stanul po boku osmi nejlepších pražských škol. Po tvrdém boji, za strhující atmosféry, nakonec za zvuků písně „We are the champions" přebíráme zlaté medaile. Sen se proměnil ve skutečnost. O rok později s velkým očekáváním vyhlížíme další ročník. Lehce obměněný vítězný tým vyrazil za obhajobou. Ani tentokrát na Praze 13 nenacházíme přemožitele a jdeme dál. Cíl je jasný, chceme opět zažít atmosféru na Strahově. Povedlo se. Uprostřed května, opět po boku těch nejlepších stojíme, připraveni bojovat. Jsme nejmladší, náš tým složený především ze čtvrťáků statečně bojuje, ale poprvé za dvě sezóny poznáváme chuť porážky. Nemusíme se však stydět. Celkový vítěz turnaje a zároveň náš přemožitel přichází osobně vyjádřit obdiv výkonu, který kluci předvedli. Jeho slovy „ takového soupeře jsme dlouho neměli". Ale nezoufáme, dostáváme svému jménu a odnášíme si bronzové medaile a víme, že za rok se vrátíme. Je to tady. Tolik očekávaná sezóna nadešla. Jsme zpátky. Ve stejném složení, ve kterém tenkrát, před dvěma lety, jako mladší žáci, přišli a zvítězili. Opět stojíme na hřišti ZŠ Klausová a možná nervóznější než kdy předtím. Víme, o co chceme hrát. Naši formu prověří na úvod turnaje tým ZŠ Kuncova. Po pár vteřinách hry otvírá skóre Filip a spouští „brankostroj". Ten se zastavuje na výsledku 10:0. Vzpomněli jsme si na přísloví „První vyhrání, z kapsy vyhání". Úvod dalšího zápasu se ZŠ Mezi Školami je značně opatrný. Děláme chyby v rozehrávce a dokonce inkasujeme. Naštěstí se herně vzpamatováváme a zápas končí výsledkem 3:1. Čekala nás jedno zápasová pauza, které využíváme. Střádáme síly a nastupujeme plni energie k zápasu se ZŠ Klausova. Náš loňský, finálový vyzyvatel. Po pauze se delší dobu probíráme. Nedaří se nám kombinovat, z naší nedůslednosti dáváme soupeři šanci k „brejkům". Naštěstí se přes nevlídný začátek dostáváme do naší herní pohody a vyhráváme vysokým poměrem 7:1. Repríza z loňska, opět nastupujeme proti silnému týmu ZŠ Řeporyje. Sílu soupeře si plně uvědomujeme a na naší hře se to projevuje. Soupeř nás přehrává. První půle končí za stavu 1:0 pro tým Řeporyj. V poločase jsme si připomněli, v čem je naše síla. Do toho druhého nastupuje úplně jiný tým. Historie se opakuje a Tobiáš gólem z půlky hřiště srovnává na 1:1. Soupeře se nám podařilo dostat pod tlak, kterému 20 vteřin před koncem podléhá, a my vítězíme 2:1. Přichází euforie a radost. Dokázali jsme to. Kluci předvedli, jakou morální sílu tento tým má. Na závěr turnaje poslední soupeř. Žáci ze ZŠ O. Chlupa nám nedávají nic zadarmo. Je to opět kvalitní soupeř a my se na konečných 2:1 pěkně nadřeme. Ale jsme silnější. Především morálně. Co tenhle tým žene dopředu je týmovost. Jedině spolu můžeme vyhrávat. Cíl je jasný...

Bojovat o Strahov budeme začátkem května...

Štěpán A. - 10 gólů
Martin Š. - 4 góly
Tobiáš Š. - 4. góly
Honzík R. - 2 góly
Niky/ Filip - 1. gól

McDonald´s CUP - kategorie B (1)

 

Další fotky naleznete v galerii.

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Srpen 2019
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Dnes oblíbené
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika