Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Den Zeme - soutez 35
Den Zeme - soutez 35
Keramicka dilna 2015 03
Keramicka dilna 2015 03
Soutez mladych cyklistu 2011 22
Soutez mladych cyklistu 2011 22
 Aprílový běh s KUŘETEM

Aprílový běh s KUŘETEM

Již tradičně se naše škola účastnila charitativního běhu. Tato akce každoročně pořádaná ZŠ Jeseniovou se mezi našimi žáky těší velké oblibě. V letošním roce sebou přinesla nejen pěkné počasí, ale také mnoho sportovních zážitků. O tom vypovídá i fakt, že se ho účastnil rekordní počet našich žáků. Což svědčí o velké oblibě tohoto závodu a my jsme rády, že do budoucna nebudeme mít o běžce v naší škole nouzi. Opět jsme měli ve svých řadách sportovce, kteří se této akce účastnili zcela poprvé, ale naopak i takové, kteří si atmosféru závodu užívali po několikáté a v neposlední řadě ty, kteří se v letošním roce se závodem loučili.

Začneme od našich nejmladších. Závod je určen sportovcům od 2. třídy. Vzhledem k tomu, že se nám nepovedlo naplnit tuto kategorii, dostali šanci dva žáci první třídy. Šimon K. však těsně po startu smolně upadl a závod tak nedokončil, věříme však, že do příštího roku půjde se stejnou vervou a popere se o co nejlepší výsledek. Tonda P. však překvapil všechny. V konkurenci o rok starších kluků se mu podařilo na pětisetmetrové trati vybojovat úžasné 3. místo. V kategorii dívek jsme měli hned tři zástupkyně. Bohužel ani mezi dívkami se nám pád nevyhnul a i přes tyto obtíže všechny závodnice svůj běh dokončily. Ze třiceti startujících naše dívky skončily na 11., 14. a 15. místě. V další kategorii třetích tříd a trati dlouhé sedm set metrů za chlapce startovalo hned pět chlapců. Ve smolných pádech pokračujeme. Tentokráte se nevyhnul Filipovi M.. Nejlépe si s touto tratí poradil Tobias M., který obhajuje 2. místo. Po něm doběhli Filip V., Erik M. a Dominik J.. Na stejně dlouhé trati bojovala i děvčata. Průměrně se jednalo o nejúspěšnější běh. Ve velké konkurenci třiatřiceti mladých závodnic se všechny naše dívky umístily v první osmičce nejlepších. Kája T. na 5. místě, Šárka S. na 6. místě a Maruška K. na 8. místě. Postupujeme o kategorii výš a tedy už na trať dlouhou devět set metrů, na té bojovali ve dvou kategoriích naši čtvrťáci. Mezi děvčaty se nejlépe umístila Miriam T. a svou premiéru korunovala neoblíbeným 4. místem. Nevedly si špatně ani další naše zástupkyně. Sofie K. na 7. místě, Amálie U. na místě 8., Nikol K. na 17. a Emma N. uzavírala 25. místem. Chlapecké družstvo se skládalo již ze zkušených závodníků. Nejvýše se umístil Robin Š., který se každý rok posouvá výš. Tentokráte na celkové 5. místo. Za ním se umístil na 7. místě Adam P., po velkém boji v cílové rovince na místě 9. Šimon B., na 11. místě Honzík R. a na místě 19. uzavírá Marek B.. Tohoto závodu se účastnilo celkem čtyřicet čtyři běžců. Na závěr sportovního dopoledne nás čekal závod nejstarších, tedy žáků pátých tříd, kteří změřili síly na jedenáct set metrů dlouhé trati. V kategorii dívek jsme měli hned 5. zástupkyň. Děvčata se s náročnou tratí popasovala statečně. Bohužel však v konkurenci atletek to byl těžký boj. Přesto však naše děvčata končí v pořadí Kája P. na 15. místě, Eliška Š. na místě 16., Anita T. na 18. místě, Bára C. 20. a Tereza Š. 21.

Celkem se závodu účastnilo 42 dívek, takže všechna naše děvčata skončila v první polovině startovního pole. Na závěr to nejlepší. Již tradičně se jedná o nejobsazenější kategorii a ani letos tomu nebylo jinak. Startovní pole čítalo 59. závodníků. Tobiáš Š. za sebou nechal celé startovní pole a po zásluze končí na 1. místě. Nelze opomenout ani další naše běžce. Na skvělém 8. místě skončil Ondra V., Vláďa B. se umístil na 14. místě a Adam P. na výborném 17. místě. Všem našim sportovcům patří obrovský dík za předvedené výkony, kterými vzorně reprezentují naši školu.

Jsme rády, že se tato sportovní akce těší takovému úspěchu a my máme každý rok víc a víc žáků, kteří se ho chtějí účastnit.

Markéta Seifertová

Aprílový běh s KUŘETEM_2019 (1)
Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Srpen 2019
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika