Angličtina s rodilým mluvčím 2017 (72)
Karneval v SD 2016 19

Výsledky Soutěže pro šikovné děti se zájmem o angličtinu

Angličtináři zápolili v Bronzové

Již 19. ročník Soutěže pro šikovné děti se zájmem o angličtinu pořádala ve středu 20. března Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13. Letos se do soutěže přihlásilo celkem 150 páťáků z 38 základních škol z Prahy a Středočeského kraje. Soutěž organizoval tým, do kterého byli zapojeni i starší žáci pořádající školy.

Soutěžící při slavnostním zahájení uvítal starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka, místostarostka RNDr. Marcela Plesníková, ředitel pořádající školy Mgr. Nikolaj Hladík a také hosté, Ludmila Johnová, vedoucí Oddělení pro Eurocentra při Úřadu Vlády ČR, Michaela Neužilová, Central European Studies Program Coordinator z CIEE UK, Brandon Deutsch z University of California a Eric Willing z University of Minnesota. Zástupci Velvyslanectví Velké Británie se z pracovních důvodů omluvili, přesto popřáli soutěžícím hodně úspěchů.

V šesti disciplínách museli soutěžící pod dohledem učitelů a nejlepších angličtinářů z osmých a devátých tříd pořádající školy prokázat, že rozumějí a mluví anglicky. Po celou dobu soutěže měli žáci možnost pracovat v počítačové učebně s anglickými výukovými programy.

Při plnění zábavných soutěžních úkolů na 6 různých stanovištích se snažili všichni páťáci ze všech sil získat co nejvyšší počet bodů, aby postoupili mezi šest nejlepších do finále.

Finalisté pak museli ústně před porotou prokázat schopnost reagovat na otázky, komunikovat na dané téma a ve volné disciplíně předvést anglickou píseň nebo báseň.

Z finále letos vyšla vítězně Emma Veronika Werbiková ze ZŠ a MŠ Emy Destinnové. Na druhém místě skončila Klára Řezníčková ze ZŠ Lupáčova a třetí pak skončila Lisa Nuna Kamara ze ZŠ Meteorologická.

Také pro doprovázející pedagogy byl připraven doprovodný program, mohli si vyměnit poznatky a zkušenosti z výuky angličtiny. Seznámili se se zkušenostmi učitelů pořádající školy s bilingvními třídami, anglickou družinou, angličtinou s rodilými mluvčími a dalšími projekty, které na ZŠ s RVJ Bronzová již několik let probíhají.

Moc děkujeme všem sponzorům, kteří připravili pro soutěžící občerstvení a řadu hodnotných cen, především ÚMČ Praha 13, časopisu Bridge a soukromým sponzorům.

Devatenáctý ročník úspěšně skončil. Ať žije 20. ročník! Napřesrok se těšíme zase na shledanou!

Výsledkovou listinu žáků můžete najít v příloze.

Mgr. Alena Šoukalová, garant soutěže

Soutěž pro šikovné děti se zájmem o angličtinu 2019.pdf293.99 KB