ZO 1

místo konání: Kert Park, Praha 13

datum konání: 25. 4. 2018

školu reprezentovali:

mladší žáci - Štěpán Urbánek, Filip Větrák, Adam Posl, Jan Razka, Lukáš Hejduk, Robin Štěrba

starší žáci - Ondřej Větrák, Adam Pořízek, Filip Stašák, Patrik Janda, Jiří Křivánek, Jakub Néma

V loňském roce se zástupci naší školy poprvé zúčastnili akce Hokejbal proti drogám. Svou premiéru zvládli na výbornou. Mladší žáci postoupili do republikového finále, které se uskutečnilo v Pardubicích. Starší žáci vybojovali stříbrné medaile, kdy je od zlaté dělilo pouze skóre. V letošním roce se za velmi příznivého počasí vydalo 12 našich sportovců obhajovat loňské výsledky. Mladší žáci ve své skupině sehráli celkem 4 utkání s velmi silnými soupeři, kteří se v „hokejbalových vodách pohybují". V našich řadách byla pouze jeden hráč, který se ve volném čase právě tomuto sportu věnuje. Zbytek chlapců závodně hraje fotbal či florbal a přesto zvládli konkurenci potrápit a být jim srovnatelným soupeřem. Po dvou výhrách a dvou prohrách jim proto patří zasloužené druhé místo.
Starší chlapci hnáni chutí napravit loňské umístění převáděli po čas celého turnaje přesvědčivé výsledky. Oproti mladším chlapcům byl náš tým složen rovnou z pěti hráčů hokejbalu a toto složení skvěle doplnil hokejista Adam P., který ukázal, že ani hokejista se v hokejbalové konkurenci neztratí. Chlapci předváděli krásné akce, hráli krásnou kombinační hru a po zásluze vyhráli 5 zápasů ve skupině a to vysokými rozdíly, 8:1, 6:3, 12:2, 11:0, 7:1. Poslední zápas, který jsme sehráli téměř bezprostředně po našem, již 5 zápase, nám však došli síly a na remízu se kluci nadřeli. Nakonec však potvrdili suverenitu v celém turnaji. Tentokrát to jsou naši hráči, kteří na skóre porážejí své loňské přemožitele a budou ti, kteří se do republikového finále na začátku června podívají. Musíme chlapce pochválit za krásnou podívanou, kterou nejen nám, ale i ostatním přihlížejícím připravili. Předváděli pohledný hokejbal, který bavil všechny kolem.

Z našich řad vzešli i nejlepší střelci celého turnaje v obou kategoriích. Mezi mladšími to byl Jan Raszka s 11 góly. Ve starší kategorii se střelcem turnaje stal Jirka Křivánek, který se během turnaje trefil hned 13 krát.

«Září 2018