Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Maskarni bal SD 2015 59
Maskarni bal SD 2015 59
Atletika pro deti 2015 02
Atletika pro deti 2015 02
Adopce afr.chlapce str.4
Adopce afr.chlapce str.4
 McDonald´s Cup obvodní kolo, Praha 13

McDonald´s Cup obvodní kolo, Praha 13

Místo konání akce: UMT ZŠ Klausova

Datum konání: 18. 4. 2018

Ve středu 18.4. odstartoval už 21. Ročník McDonald´s cupu. Naše škola na tento turnaj vyslala dva týmy. Tým mladších žáků, čítal 11 hráčů. Za starší chlapce nastoupila osvědčená sestava 10 hráčů, která měla potvrdit loňský úspěch, čímž bylo vítězství v krajském finále.
Chlapce ročníku 2008-2010, tedy náš mladší tým, čekali celkem 4 zápasy ve skupině. K prvnímu boji nastoupili proti ZŠ Kuncova. Tento tým nám byl srovnatelným soupeřem a bojovalo se až do konečného hvizdu. Zápas končil za stavu 3:1 a my si připisujeme první body do pomyslné tabulky. Po jednozápasové pauze nastupujeme proti ZŠ O. Chlupa. V tomto zápase již předvádíme lepší výkony, leč první gól na sebe nechal čekat celý první poločas. Nakonec však zápas ukončujeme výkonem 2:1 a radujeme se z dalších bodů. Následuje delší pauza a ta s sebou přináší i první těsnou prohru 2:1 se ZŠ Řeporyje, která se nakonec stala vítězem celého turnaje. Tento zápas byl srovnaný až téměř dokonce, kdy soupeř využívá naší chyby, kterou trestá a tím se stává naším prvním přemožitelem. Čeká nás už poslední zápas a bohužel se stále vzpamatováváme z první prohry, která přišla. Což se odráží i na našem výkonu. S těžkým soupeřem ze ZŠ Mezi školami jsme si nakonec neporadili a tedy i tentokrát odcházíme ze hřiště poraženi vysokým rozdílem 3:0. Chlapci už neskrývají zklamání a s McDonald´s Cupem se náš tým mladších chlapců loučí slzami. Přes to však nutno říci, že celkově končí na úžasném a zaslouženém druhém místě. A z turnaje si odnášíme krásný pohár a na krku se lesknou stříbrné medaile.
Hned na úvod turnaje jsme si připomněli krásné momenty z loňského roku, kdy tým složený z velké většiny z těchto chlapců skončil nejlépe, jak mohl a to vítězstvím v krajském finále. Dobře jsme si všichni uvědomovali, že nás letos čeká úplně jiná soutěž a aby se nám podařilo, alespoň se přiblížit loňskému výsledku, bude nás to stát hodně práce. V prvním zápase jsme změřili síly se zástupci ZŠ Kuncova. Vojta Zachar, ihned po rozehrání bere zodpovědnost zcela na sebe a v 10. vteřině střílí soupeři první gól a otvírá tak skóre. Pak ovšem následuje dlouhý půst, který trvá téměř celý druhý poločas. Tyče zvoní, branku obstřelujeme ze všech stran a úhlů, ale ne a ne se trefit. Nakonec se krásně uvolňuje Radek a pojišťuje naše vedení na konečných 2:0. Vzhledem k tomu, že los rozhodl o umístění našeho týmu do menší, pouze tříčlenné skupiny, na další zápas dlouho čekáme. Po tomto čekání následuje další zápas. V tom se střelecky probírá Štěpán Adam a dvěma góly pečetí skóre na již konečných 2:0. Tímto zápasem jsme si zajistili vítězství ve skupině C a postupujeme do semifinále, kde změříme síly se ZŠ Řeporyje. Zápas je ze začátku velmi opatrný, uvědomujeme si, že pokud chceme pomýšlet na další postup turnajem, vyhrát je podmínkou. Nakonec nacházíme zapomenuté sebevědomí a i přes to, že v tomto zápase poprvé inkasujeme, zápas končí v náš prospěch a to vysoko 5:1. Střelci těchto gólu byli Štěpán A. (3 góly) a po jednom gólu se prosadil i Vojta a Radek. Tato výhra nám zajišťuje postup do finále, ze kterého vzejde postupující do nadstavbové části turnaje a o krok blíže se přiblíží případnému postupu do krajského finále. Společně s týmem naší školy se do finále probojovala ZŠ Klausova. Zápas je dlouhou dobu srovnaný, soupeř se stejně jako my chce poprat o postup. První poločas končí smírně. Naši hráči jsou aktivní, snaží se hrát kombinační fotbal, přesto se nám nedaří trefit bránu. Nakonec se z „voleje" na půlce hřiště trefuje kapitán letošního turnaje Tobiáš, což gólman soupeřů nečeká a míč končí za jeho zády. Soupeř vytvořil ještě několik nebezpečných standartních situací, které byly nebezpečné, žádná z nich však nekončí gólem. Těsně před koncem naše jednobrankové vedení ještě zvyšuje na konečných 2:0 Štěpán a zápas končí. Všichni jsme si oddechli a můžeme se radovat ze zaslouženého postupu do další fáze turnaje. V letošním roce nás čeká těžký boj, ale nic nevzdáváme a doufáme, že atmosféru krajského finále ještě zažijeme. V jejich cestě se budeme snažit jim maximálně pomoci a podpořit jejich fotbalové snažení. Opět musím vyzdvihnout jejich týmový výkon a disciplinovanost mimo hřiště. V letošním roce jsme posílili realizační tým a tímto děkujeme i našemu žákovi 9. třídy Honzovi Šmerdovi za pomoc při organizace, cenné fotbalové rady a podporu našich kluků. Věříme, že jeho působení je pro kluky jistou motivací a přínosem.

Nejlepším střelcem turnaje byl se stejným počtem branek vyhlášen i náš zástupce: Štěpán Adam.

Tým mladších chlapců byl v letošním roce ve složení: Filip Kovařík, Sebastián Timko, Filip Mencl, Dominik Jirásek, Tobias Měcháček, Robin Štěrba, Honza Raszka, Adam Posl, Tobias Flosman, Štěpán Olišar a Boris Kvasnička

Tým starších kluků ve složení: Martin Šmerda, Štěpán Adam, Filip Šťastný, Vláďa Bredikhin, Tobiáš Štěrba, Martin Huňa, František Dungl, Alex Spirin, Vojta Zachar a Radek Mikuš

McDonald_2018 (1)

 

 

Další fotky naleznete v galerii.

Události
«Březen 2020»
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika