T.Svobodová 6.B - Duha
Kristina Rozkošová - Za ní, máma zdrhá

Historický úspěch na McDonald´s Cupu mladších žáků

Historický úspěch na McDonald´s Cupu mladších žáků ze ZŠ s RVJ Bronzová

Minulé úterý se fotbalový tým ve složení Martin Šmerda, Štěpán Adam, Vladislav Bredikhin, Filip Šťastný, Boris Kvasnička, Nikolas Kirakosjan, Tobiáš Štěrba, Honza Raszka, Adam Posl, František Dungl a Tobias Měcháček zúčastnili krajského a zároveň posledního kola turnaje McDonald´s Cup. Závěrečná fáze se konala v tréninkovém centru pražského elitního klubu Sparta na Strahově. Vzhledem ke skvělým výkonům, které chlapci opět na hřišti předváděli, vyhráli všechny zápasy základní skupiny. V semifinále remizovali se ZŠ Tupolevova a o tom, zda budou hrát o zlato nebo o bronz, se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. Díky přesným střelám Martina, Tobiase a Tobiáše jsme zápas vyhráli a přišel boj o titul. Chlapci změřili síly s výběrem ze ZŠ Zbraslav. Zápas se odehrál ve vysokém tempu a byla znát značná únava. Naše kluky ale hnali dál fanoušci nejen z řad rodičů, ale hlavně spolužáci ze 3. A a 3. D, kteří vytvořili skvělou atmosféru a možná i díky nim jsme ve finále našli více síly a vybojovali první místo! Náš výběr obstál ve vysoké konkurenci pražských škol, jejich žáci reprezentují elitní fotbalové kluby nebo jsou vybíráni z výběrových fotbalových tříd. Na začátku turnaje bylo 2 867 škol. Naše škola se stala nejlepším výběrem z PRAHY a tak zástupce Prahy 13, historicky vůbec poprvé, patří mezi 14 nejlepších týmů v republice.

Celková bilance - 3 turnaje, 11 zápasů, 10 výher, 1 remíza, vstřelených branek - 53, obdržených branek - 8

Foto: Tomáš Mach

Markéta Seifertová a Petra Lukešová