Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Stáž konaná v rámci programu OP-PPR Švédsko


Stáž konaná v rámci programu OP-PPR Dánsko


Stáž konaná v rámci programu OP-PPR Portugalsko


Šablony II
Projekt Inkluze v ZŠ Bronzová
Projekt Inkluze v ZŠ Bronzová II
Poslední položky
Baltík Bronzova
bronzová_gymnastika
bronzová_gymnastika
IMG-20211126-WA0003
IMG-20211126-WA0003
 
Náhodný výběr
Zahrada
Zahrada
Zakonceni vyuky s rodilym mluvcim 2015 24
Zakonceni vyuky s rodilym mluvcim 2015 24
vP RZ Ředkovec 2017 (34)
vP RZ Ředkovec 2017 (34)
 „Říkám ANO zdravému životnímu stylu"

Projekt primární protidrogové prevence na ZŠ s RVJ Bronzová 2027

Dlouhodobý ucelený projekt, který obsahuje prvky primární specifické i nespecifické prevence pro cílovou skupinu žáků 5. - 9. tříd ZŠ probíhá na naší škole již jedenáctým rokem. Hlavním záměrem programu je prohloubení základních informací o problémech, se kterými se naši žáci mohou setkat a vytvoření správných reakcí a rozhodnutí na dané situace.

240578_appleProgram se opírá o dlouhodobé působení pracovníků ANIMA - občanské sdružení pro práci s drogově závislými. V letošním roce práce na Projektu se chceme zaměřit vedle základního tématu na: drogy - důvody užívání, závislost psychická a fyzická (legální a nelegální návykové látky, účinky, rizika ...), i na další důležitá témata, jako je např. řešení životních situací, hodnotový systém, patologické hráčství, podpora osobního postoje (posilování sebejistoty, práce s emocemi, schopnost čelit sociálnímu tlaku, problematika sekt), konflikty, HIV/AIDS, moderní životní styl, šikana, rasismus, školní a rodinné problémy, zlepšení komunikace, alternativy pro trávení volného času, posilování sebejistoty, možnost sebepoznání ve vztahu k sobě, ke skupině i okolnímu světu.

Program, který jsme zpracovali, je založen na dlouhodobém působení na cílovou skupinu žáků I. a II. stupně po celou dobu docházky. Jedná se o dva dvouhodinové bloky v průběhu jednoho školního roku, rozložené mezi pátou a devátou třídu ZŠ. Lektoři pracují s třídní skupinou bez přítomnosti pedagogů, podle předem vypracovaného programu s ohledem na problémy třídní skupiny i jejich členů. V loňském roce se nám podařilo zajistit samostatnou učebnu pro realizaci PPP a zároveň finanční dotaci od Magistrátu hlavního města Prahy,který tyto programy podporuje.

Na práci ANIMA úzce navazuje činnost školní psycholožky,která informuje vedení školy o všech problémových situacích. Vedení školy, psycholožka a lektoři se také pravidelně setkávají na společných besedách, řeší s nimi problémové situace ve třídních skupinách a společně se radí o společných postupech.

Vedení školy, lektoři a školní psycholožka poskytují odbornou literaturu nejen pro pedagogy a zaměstnance školy, ale i pro širokou veřejnost. Rodiče jsou pravidelně informováni o výsledcích Projektu na třídních schůzkách. Mají důvěru v tento projekt, protože objektivně na ZŠ Bronzová nejsou podchyceny případy drogové závislosti ani přítomnost dalších sociálně patologických jevů.

Lenka Durdilová, učitelka ZŠ

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Leden 2022
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Dnes oblíbené© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika