Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Stáž konaná v rámci programu OP-PPR Švédsko

ORGANIZACE VÝUKY NA I. STUPNI od 12. dubna 2021

 

Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Praha 13, Bronzová 2027

                               Bronzová 202/35,Stodůlky  155 00  Praha 5 ,  tel :  235 514 356

                 e-mail: zs-bronzova@zs-bronzova.cz       www: http://www.zs-bronzova.cz

 

Vážení zákonní zástupci,

konečně jsme se společně dočkali a jsme všichni moc rádi, že se alespoň část dětí může od 12. 4. 2021 vrátit do školy.

Bude se jednat o žáky 1. stupně v týdenních rotacích. Jeden týden se děti budou učit prezenčně ve škole, druhý týden doma distančně.

Pevně věříme, že společně zvládneme podmínky bezpečného návratu do školy. Rozumíme tomu, že některým z Vás mohou tyto podmínky přinést komplikace, nebo se s nimi příliš neztotožňujete.

Chápeme to a doufáme, že se shodneme na tom, že se musíme řídit platnými vládními opatřeními a slibujeme, že se je budeme snažit plnit co nejcitlivěji.

Věřím, že postupný návrat dětí do škol společně zvládneme.

Děkujeme Vám všem za pochopení.

 

Rotace tříd:

15. týden  12. 4. – 16. 4. 2021 a každý další lichý týden:

 

Prezenčně:  2.A, 2.B, 2.C, 4.A, 4.B, 4.C, 5.C, 5.D

Distančně:   1.A, 1.B, 1.C, 3.A, 3.B, 3.C, 5.A, 5.B  

 

16. týden 19. 4. - 23. 4. 2021 a každý další sudý týden:

 

Prezenčně:   1.A, 1.B, 1.C, 3.A, 3.B, 3.C, 5.A, 5.B

Distančně :   2.A, 2.B, 2.C, 4.A, 4.B, 4.C, 5.C, 5.D

 

Vážení rodiče,

věřte nám, že jsme se snažili zohlednit všechna možná kritéria při rozdělení tříd na skupiny, rozumíme i tomu, že někteří sourozenci nebudou mít stejný režim výuky, není ale v našich silách zohlednit všechna hlediska tak, abychom vyhověli všem.

 

Nástup do školy v pondělí a ve čtvrtek:

1. a 2. třídy – 7:40 hodin – převezme pedagog

3. a 4. třídy – 7:50 hodin – převezme pedagog

5. třídy  - 8:00 hodin – převezme pedagog

 

V ostatní dny (úterý, středa, pátek) bude škola otevřena od 7:40 hodin. Žáci vcházejí hlavním vchodem a poté odcházejí do tříd.

 

 

Školní družina:

Školní družina bude fungovat pouze pro děti v prezenční výuce po ukončení vyučování do 17:30 hodin. Bude zaručena homogenita skupin (v oddělení budou pouze děti z jedné třídy).

Ranní družinu není možné zajistit z důvodů zajištění testování a homogenity skupin. Děkujeme za pochopení.


Školní jídelna:

Děti i zaměstnanci si musí obědy přihlásit sami.
Bude se vařit pouze jedno jídlo.

Žáci v prezenční výuce budou v jídelně obědvat v dohodnutých časech při plnění všech opatření a hygienických norem vždy mezi 11:40 – 13:00 hodinami, děti na distanční výuce si budou moci dojít pro jídlo do jídlonosičů vždy mezi 13:00 – 13:45 hodinami. Dospělým osobám není přístup povolen.

 

Ochrana dýchacích cest:

Žáci školy jsou povinni po celou dobu pobytu ve škole mít dýchací cesty zakryté zdravotnickou obličejovou maskou splňující standardy MO MZd.

 

Testování:

Podmínkou účasti na prezenční výuce a jejím dlouhodobém udržení bude dle mimořádného opatření MZČR preventivní testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2. Testování bude provedeno ve škole neinvazivními antigenními testy – samoodběrem, a to 2x týdně v pondělí a ve čtvrtek, popřípadě jiný první den osobní přítomnosti dítěte ve škole.

Samotný test probíhá tak, že testovaný vsune tyčinku cca 2 cm do nosní dírky a krouživým pohybem 5x obkrouží stěnu nosní dírky. Jedná se tedy o neinvazivní proces, kdy nedochází k zásahu do tělesné integrity osoby.

Instruktážní video – https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=3s

Instruktážní leták https://testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf

 

Pokud se žák odmítne sám testovat, není jeho osobní přítomnost ve škole možná.

Škola bude jeho absenci evidovat jako omluvenou a nemá povinnost žákovi zajistit distanční způsob vzdělávání dle zákona. Přesto i v takovém případě jsme připraveni poskytnout přiměřenou formu studijní podpory.

 

Škola dostala od MŠMT ČR k dispozici testy SARS –CoV-2 Antigen Rapid Test Kit (LEPU)  určené k samotestování.

 

Testování bude probíhat vždy ráno v pondělí a ve čtvrtek po třídách v testovacích místnostech.

Žáky po příchodu na smluvené místo odvede pedagog do testovací místnosti (některá z volných tříd ve škole), žáci se pod dohledem pedagogů samootestují . Pokud je jejich výsledek negativní, přejdou do své běžné třídy, kde budou pokračovat ve vyučování.

Postup při případném pozitivním výsledku bude především citlivý vzhledem k dětem i ostatním spolužákům, výsledky se nebudou prezentovat, škola bude ihned kontaktovat rodiče, aby si pro dítě přišli, a vydá potvrzení o pozitivním testu. Zákonný zástupce žáka následně kontaktuje praktického lékaře a požádá o vystavení e-žádanky na provedení konfirmačního testu ve zdravotnickém zařízení. Pokud se potvrdí, že je dítě pozitivní, bude následně v domácí izolaci.

 

Domníváme se, že žáci budou schopní celý proces s podporou svých učitelů, vychovatelů a asistentů zvládnout. Pokud je Vaše dítě v 1. – 2. třídě a chcete využít možnosti testování s dopomocí rodiče, přijdete v 7:40 hodin s dítětem k zadnímu vchodu k jídelně, kde se dítě otestuje a dále pak pokračuje do své běžné třídy.

Moc prosíme všechny rodiče o důkladné zvážení účasti a o sdělení informace o své přítomnosti předem do neděle 11. 4. 2021 do 15:00 hodin mailem třídnímu učiteli. Pokud dítě nastoupí do školy v jiný než testovací den, musí zákonný zástupce tuto informaci sdělit TU den předem.

 

Testování se neprovádí u osob, které:

-           prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace a od 1. pozitivního POC antigenního testu nebo PCR testu neuplynulo více než 90 dní (nutné doložit potvrzením),

-           mají negativní výsledek POC antigenního testu nebo PCR testu, který není starší 48 hodin a byl proveden poskytovatelem zdravotních služeb (nutné doložit potvrzením),

-           popř. u osob, které mají vystavený certifikát MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a o aplikace 2. dávky uplynulo nejméně 14 dní (nutno doložit certifikátem)

V případě, že Vaše dítě patří do některé z těchto skupin (bez nutnosti testování), informujte o tom třídní učitelku a zašlete v příloze mailu požadované potvrzení do neděle 11. 4. 2021 do 15:00 hodin.

 

V případě, že se pozitivní test objeví ve skupině testovaných ve čtvrtek v daném týdnu, všichni žáci, kteří byli s pozitivně testovaným v kontaktu při vyučování (včetně školní družiny) během některého z předchozích 2 dnů, musí čekat na vyzvednutí zákonným zástupcem.

 

V případě výskytu pozitivního AG testu skupina takto identifikovaných kontaktů čeká na informaci o potvrzení pozitivně testovaného konfirmačním RT-PCR testem. Zákonný zástupce informuje školu o výsledku konfirmačního RT-PCR testu.

Pokud konfirmační test RT-PCR potvrdí infekci u pozitivně testovaného AG testem, předá škola informace o takto identifikovaných kontaktech příslušné KHS, která nařídí daným skupinám a kontaktům karanténu (do nařízení karantény je doporučeno nestýkat se s dalšími osobami a omezit pohyb na veřejnosti). Třída se dál učí distančně.

V případě, kdy konfirmační test RT-PCR nepotvrdí infekci u původně pozitivně testovaného AG testem, doloží tato osoba neprodleně výsledek dané škole, která dále informuje všechny původně indikované kontakty. Všechny dotyčné osoby se mohou po této skutečnosti vrátit k prezenční výuce bez dalších potřebných kroků.

 

Vážení zákonní zástupci,

vím, že doba před nás všechny klade řadu překážek a nelehkých úkolů,

vím, že občas docházejí síly a trpělivost,

 ale pevně věřím, že společným úsilím, vzájemnou podporou a snahou se nám společně podaří co nejdříve vrátit děti zpět do škol při zachování zdraví dětí i dospělých.

Neslibuji, že to bude lehké, ale moc prosím o pomoc a spolupráci. Pak se nám to určitě podaří. 

 

Mgr. Alena Šoukalová

ředitelka školy

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Srpen 2021
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika