Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Kralovstvi zeleznic 2016 01
Kralovstvi zeleznic 2016 01
Maskarni bal SD 2015 32
Maskarni bal SD 2015 32
Přírodopis II
Přírodopis II
 Angličtina trochu jinak

Angličtina trochu jinak

Moto naší školy je Neučíme o jazyce, učíme jazyk. Chceme, aby neznělo jako formální věta, a proto jsme školní vzdělávací program doplnili o jazykové projekty zaměřené zejména na rozvoj komunikačních schopností.

V listopadu proběhly dva z nich. První, Treasure Hunt (Hledání pokladu), tradičně připravujeme na Vyšehradě s CIEE Univerzity Karlovy (Council on International Educational Exchange). Je určen pro bilingvní třídy 1. stupně. Žáci 2.C museli na cestě za pokladem prokázat nejen jazykové dovednosti, ale i schopnost pracovat jako tým a pomáhat si. Velmi děkujeme paní Michaele Neužilové a americkým studentkám – dobrovolnicím za perfektně připravený program, při kterém děti hravou formou procvičovaly angličtinu a užily si spoustu zábavy.

Druhou akcí byl další díl projektu Study English and Travel (Studuj angličtinu a cestuj). V rámci tohoto projektu si zveme bývalé žáky se zajímavými zážitky z cest po světě. Pozvání přijal Filip Žák, nyní student 4. ročníku Gymnázia Přípotoční. Pro žáky 5., 8. a 9. tříd připravil besedu o Austrálii, kde několik měsíců pobýval, vedenou v angličtině a doplněnou profesionálně sestavenou prezentací. Filipovo vyprávění o osobních zážitcích a zkušenostech z putování po pro nás tak vzdáleném kontinentě žáky velmi zaujalo, a tak čas vymezený pro dotazy využili maximálně.

Pro 2. pololetí připravujeme opět ve spolupráci s CIEE UK už 8. ročník projektu English with a Native Speaker (Angličtina s rodilým mluvčím), dále soutěž pro žáky 5. tříd a plánujeme i další jazykové zájezdy do Velké Británie.

 

Vladislava Šváchová vedoucí met. sdružení AJ ZŠ s RVJ Bronzová, Praha 5

Nejbližší události
Události
«Leden 2020»
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika