Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Vytvarne cinnosti v SD 2015 03
Vytvarne cinnosti v SD 2015 03
Angličtina s rodilým mluvčím 2017 (4)
Angličtina s rodilým mluvčím 2017 (4)
Beseda Zdravé zoubky 2016 (3)
Beseda Zdravé zoubky 2016 (3)
 T-Mobile olympijský běh na Bronzové

T-Mobile olympijský běh na Bronzové

   V letošním školním roce se na naší škole uskutečnil již druhý ročník olympijského běhu. Tentokrát se ho účastnilo o sto dětí více než v minulém roce. Účast se tak vyšplhala na tři stovky aktivně zúčastněných dětí. Od brzkého rána se za přispění našich žáků devátého ročníku rozběhly přípravy. Bylo potřeba připravit ceny pro nejrychlejší. Vytyčit 5 různě dlouhých tratí. Zapsat startovní čísla a už nestálo závodu nic v cestě. Startovalo se vždy ve dvou kategoriích a to chlapci a dívky. Naše nejmladší čekala trať dlouhá 400 metrů, jejich o rok starší spolužáky pak už trať dlouhá 500 metrů. Třeťáci byli poslední kategorií, která běžela pouze jedno kolo, to měřilo už celých 600 metrů. První, kteří museli kolem jezera běžet celkem dvakrát, byli naši čtvrťáci. Ti měřili síly na 900 metrové trati. S nejtěžšími podmínkami se potýkali nejstarší závodníci, naši páťáci. Jejich start byl stanoven až na 11:15. Čekalo je tedy nejen velmi teplé počasí, ale i dlouhá trať, rovných 1200 metrů. Během celého dopoledne jsme byli svědky skvělých a bojovných běžeckých výkonů. Celý den se nesl ve znamení nejen krásného počasí, ale i dobré nálady. Všude byla slyšet podpora kamarádů a potlesk, který patřil nejen vítězům, ale také všem zúčastněným. Závodů se účastnily nejen děti naší školy, ale i jejich paní učitelky.

   Mladé sportovce také přišel podpořit bývalý žák naší školy a nynější reprezentant fotbalového klubu AC Sparta Praha, Matěj Sváta. Ten se potýkal více než 13 měsíců s problémy s kolenem a nyní se vrací na fotbalové trávníky pomoci juniorce v cestě za titulem. Byl dětem motivací a pravým příkladem, že ve sportu je nejdůležitější nevzdat se!

   Všichni účastníci běhu si v rámci olympijského dne vyluštili olympijský kvíz. Díky němu již vědí, jak často se konají olympijské hry, kdy se můžeme těšit na další, která naše sportovkyně získala dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách, nebo kde se nachází starověká Olympie.

Markéta Seifertová

autorka fotografií: Lenka Durdilová

Olympijský běh 2019 (1)

Další fotky naleznete v galerii.

 

 

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Srpen 2020
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Dnes oblíbené
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika