Vánoční čas v ŠD 2016 (5)
Návštěva hasičského zachranného sboru 2016 (8)
Předávání cen

T-Mobile olympijský běh na Bronzové

V letošním školním roce se na naší škole uskutečnil již druhý ročník olympijského běhu. Tentokrát se ho účastnilo o sto dětí více než v minulém roce. Účast se tak vyšplhala na tři stovky aktivně zúčastněných dětí. Od brzkého rána se za přispění našich žáků devátého ročníku rozběhly přípravy. Bylo potřeba připravit ceny pro nejrychlejší. Vytyčit 5 různě dlouhých tratí. Zapsat startovní čísla a už nestálo závodu nic v cestě. Startovalo se vždy ve dvou kategoriích a to chlapci a dívky. Naše nejmladší čekala trať dlouhá 400 metrů, jejich o rok starší spolužáky pak už trať dlouhá 500 metrů. Třeťáci byli poslední kategorií, která běžela pouze jedno kolo, to měřilo už celých 600 metrů. První, kteří museli kolem jezera běžet celkem dvakrát, byli naši čtvrťáci. Ti měřili síly na 900 metrové trati. S nejtěžšími podmínkami se potýkali nejstarší závodníci, naši páťáci. Jejich start byl stanoven až na 11:15. Čekalo je tedy nejen velmi teplé počasí, ale i dlouhá trať, rovných 1200 metrů. Během celého dopoledne jsme byli svědky skvělých a bojovných běžeckých výkonů. Celý den se nesl ve znamení nejen krásného počasí, ale i dobré nálady. Všude byla slyšet podpora kamarádů a potlesk, který patřil nejen vítězům, ale také všem zúčastněným. Závodů se účastnily nejen děti naší školy, ale i jejich paní učitelky.

Mladé sportovce také přišel podpořit bývalý žák naší školy a nynější reprezentant fotbalového klubu AC Sparta Praha, Matěj Sváta. Ten se potýkal více než 13 měsíců s problémy s kolenem a nyní se vrací na fotbalové trávníky pomoci juniorce v cestě za titulem. Byl dětem motivací a pravým příkladem, že ve sportu je nejdůležitější nevzdat se!

Všichni účastníci běhu si v rámci olympijského dne vyluštili olympijský kvíz. Díky němu již vědí, jak často se konají olympijské hry, kdy se můžeme těšit na další, která naše sportovkyně získala dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách, nebo kde se nachází starověká Olympie.

Markéta Seifertová

autorka fotografií: Lenka Durdilová

Olympijský běh 2019 (1)

Další fotky naleznete v galerii.

«Červenec 2019