Předvánoční sbírka_2018 (2)
Pravek 7
Český den proti rakovině 2019

Jak se učí angličtina v ZŠ s RVJ Bronzová

Před sedmi lety jsme společně s CIEE (Council on International Educational Exchange) Univerzity Karlovy vytvořili projekt Angličtina s rodilým mluvčím. Je založen na spolupráci s americkými univerzitními studenty, kteří tráví jarní semestr na UK a v rámci dobrovolnického programu nám pomáhají s výukou angličtiny.

Učební plány jsou koordinovány vyučujícími Aj tak, aby byly v souladu s naším školním vzdělávacím programem. Smyslem projektu je rozvoj zejména komunikačních schopností, a proto dbáme, aby v každé hodině zbyl prostor pro diskuzi o všem, co žáky zajímá. Mladí Američané učí s velkou chutí a kromě akcentu rodilého mluvčího přinášejí spoustu nápadů, aktivit i zajímavostí ze života školáků v USA. Vyučují denně kromě pondělí.

Letos u nás pracují čtyři dobrovolníci. Lindsay Hyman je studentkou Boston College, jejím oborem je psychologie a dramatická výchova, Tom Dessecker studuje politologii a filozofii na University of Rochester, Brandon Deutsch je studentem University of California, obor ekonomie a historie, a Eric Willing, student historie, je z University of Minnesota.

Letos jsme spolupráci s CIEE rozšířili o další projekt Treasure Hunt (Hledání pokladu na Vyšehradě), rovněž připravený s pomocí studentů-dobrovolníků. Je určen pro naše nejmladší žáčky z bilingních tříd. Vloni v říjnu si velice úspěšně vedli žáci 2.C. Splnili všechny úkoly na výbornou a odnesli si zaslouženou odměnu. Na další dobývání pokladu se chystají naši odvážní prvňáčci.

Spolupráce s CIEE UK si velice vážíme a upřímně děkujeme studentům-dobrovolníkům i paní Michaele Neužilové, Central European Studies Program Coordinator, bez jejíž podpory by projekty nemohly fungovat.

Vladislava Šváchová, vedoucí met. sdružení AJ

Angličtina s rodilým mluvčím_2019 (1)

Další fotky naleznete v galerii, která je průbězně aktualizována.

«Říjen 2019