Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
AJ_S_RODILYM_MLUVCIM_2018 (34)
AJ_S_RODILYM_MLUVCIM_2018 (34)
HV 1.trida 16
HV 1.trida 16
Zeměpis I
Zeměpis I
 Jazyková exkurze do Vídně

Jazyková exkurze do Vídně

Ve dnech 11. 6. - 12. 6. 2018 se žáci 8. a 9. tříd naší školy zúčastnili dvoudenní jazykové exkurze do Vídně s prohlídkou Schönbrunnu. Nejprve jsme si prohlédli samotné centrum Vídně: Ringstraße, kde jsme viděli např. radnici, parlament či Burgtheater. Důkladnější prohlídku jsme začali na Náměstí Marie Terezie a pokračovali jsme k císařskému paláci Hofburg. Prošli jsme nádvořími paláce, kde přes 600 let sídlila vládnoucí habsburská dynastie. Zahlédli jsme i stáje se slavnými lipicány. Poté jsme navštívili galerii umění Albertina obsahující jednu z největších světových sbírek grafiky. Prohlédli jsme si obrazy od Rafaela, Rembrandta, Dürera nebo Schieleho a mnoho dalších. Naše putování pokračovalo prohlídkou podzemní hrobky Habsburků, Štěpánského náměstí s gotickým chrámem sv. Štěpána, kde žáci měli rozchod. Při nakupování si mohli vyzkoušet své znalosti německého jazyka. Na konci dne jsme se ještě vydali ulicí Mariahilfer Straße, jednou z největších a nejznámějších ulic Vídně. Večer nás autobus dovezl do hostelu. Ráno po snídani jsme odjeli do Schönbrunnu, letního sídla Habsburků. Viděli jsme nejen zámecký park s Neptunovou kašnou a Gloriettem, ale i zámecké interiéry. Prohlídka zámku a jeho parku se všem velmi líbila. Náš výlet pokračoval k Hundertwasserhausu, nejproslulejšímu obytnému domu ve Vídni. Naši jazykovou exkurzi jsme zakončili návštěvou zábavního parku Prater, kde si žáci vyzkoušeli mnoho atrakcí.

Všem účastníkům se zájezd líbil a byl určitě velkou motivací pro další učení se německému jazyku.

Mgr. Dagmar Lópezová, vedoucí metod. sdružení NJ

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Leden 2019
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika