Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Terezin 2014 40
Terezin 2014 40
Ukonceni vyuky v AJ SD 2015 09
Ukonceni vyuky v AJ SD 2015 09
Zeměpisná olympiáda
Zeměpisná olympiáda
 Lyžařský kurz v Jizerských horách

Lyžařský kurz v Jizerských horách

  Za velmi mrazivého nedělního rána se sešli žáci 7. a 8. tříd Základní školy s rozšířenou výukou jazyků Bronzová, aby společně odcestovali na svůj první lyžařský kurz. Ten se uskutečnil ve ski areálu Rejdice - Kořenov, na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Všichni zde strávili 5 dní. Po celou dobu byly děti pod dohledem profesionálních lyžařských a snowboardových instruktorů ze společnosti Sportlines. Ti měli pro žáky připravený velmi nabitý program po čas celého týdne.

  První den byli žáci rozděleni podle svých lyžařských dovedností do několika výkonnostních družstev. V těchto skupinách se po celou dobu kurzu učili základům, rozvíjeli svůj dosavadní lyžařský um i zdokonalovali techniku jednotlivých lyžařských stylů. Nikdo nezůstal stranou a věřím, že si lyžař každé výkonnostní úrovně přišel na své a tento kurz mu byl přínosem. Ale protože nic se nemá přehánět, mysleli instruktoři i na zábavu a zpestřili žákům výuku na svahu i netradičními hrami. V nabitém programu se samozřejmě našel prostor i pro osobní volno, které bylo stanoveno dle denního programu pravidelně vždy po obědě a večeři. Každý večer čekala naše žáky naučná prezentace, byli poučeni o bezpečnosti na lyžích, obeznámeni s pravidly na svazích ale i informování o správné lyžařské výstroji. Dle zásady, že třetí den bývá kritický, nás uprostřed týdne čekaly týmové hry „netradičně" mimo sjezdovku. Vášniví lyžaři však ten den vyrazili na večerní lyžování. Pro zbylé, kteří odpočinku využili, byla na programu hra - Riskuj.

  Poslední večer se nesl ve znamení zábavy. Žáci si připravili scénky, při kterých předváděli vtipné scénky a parodie, které zažili během celé lyžařské výuky se svými instruktory. Snad žádný kurz nemůže být úplný, bez závěrečného tanečního hýření. Hlavním bodem večerní zábavy bylo taneční vystoupení pedagogického sboru společně s instruktory, kteří předvedli, dá se říci „vítěznou" závěrečnou makarenu.

  Poslední den na svahu všechny žáky čekalo lyžařské zápolení. Po něm samozřejmě nesmělo chybět vyhodnocení nejlepších závodníků a mohlo se jet domů. Během celého kurzu nás provázely teploty pohybující se hluboko pod bodem mrazu. Avšak i přes tuto skutečnost si troufáme tvrdit, si všechny děti lyžařský kurz užily a vrátily se do Prahy s mnoha pěknými vzpomínkami, obohaceny o spoustu krásných zážitků, na které budou, jak doufáme, ještě dlouho moci vzpomínat.

 

Mgr. Petra Lukešová, vedoucí LVVZ

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika