Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Stáž konaná v rámci programu OP-PPR Švédsko

ČEPS CUP

 

ČEPS CUP

Datum: 07.12.2017
Místo: STODOLA Aréna Střešovice


Školu reprezentovali: Lukáš Hejduk (3.C), Martin Šmerda, Štěpán Adam (4.A), Tobiáš Štěrba (4.D), Patrik Jeřábek (5.A), Matyáš Sabák (5.B) a Patrik Janda (5.C)

Ve středu 7. 12. jsme se zúčastnili ČEPS cupu, jehož zázemí jsme poprvé okusili minulý rok ještě pod názvem „florbalový pohár základních škol". Konal se v aréně Tatranu Střešovice, pod záštitou české florbalové unie. Naším cílem bylo pokořit loňské smolné 4. místo a umístit se minimálně stejně, ideálně ještě lépe. Chlapce sehráli celkem 4 zápasy a o celkovém vítězi nebylo až do poslední chvíle vůbec rozhodnuto. Někteří chlapci se účastnili předchozí den jiného turnaje a tak na nich byla znát jistá únava. Vynahradili to ale sebevědomími zákroky, které se na hřišti počítaly. První zápas sehráli proti soupeřům z Deutsche Schule Prag, se kterými si hladce poradili. Zápas skončil jednoznačným výsledkem 8:2. Dále jsme se postavili, nám dobře známému rivalovi, ze FZŠ mezi školami. I přes naši velkou snahu a vysoké herní nasazení odcházíme poraženi a to v poměru 3:1. V následujícím zápase už neváháme. To, co jsme netrefili v předchozím zápase, teď umisťujeme přesně. Za záda soupeřova gólmana naši hráči umístili celkem 11 střel. Za to náš gólman lovil ze svých sítí pouze jedenkrát. Rozhodčí ukončuje zápas za stavu 11:1. V posledním zápase jsme se postavili soupeři, který si pro tento turnaj říkal Orlové, ale jeho zástupci pocházeli ze ZŠ Slivenec. Hned na úvod zápasu soupeř přesně umístil své střely a již ve 2. minutě prohráváme 2:0. Do prvního poločasu se nám však podařilo dvěma rychlými střelami manko zmenšit. V druhé polovině zápasu padl na každé straně jeden gól a zápas byl až do jeho závěru velmi divácky pohledný. Bohužel v jakém duchu jsme zápas začali tak jsme ho i ukončili. V tomto zápase rozhodovali malé chyby, nedisciplinovanost a možná nám chybělo i pověstné štěstí. 5 vteřin před koncem, po vině vlastního gólu, prohráváme tento velmi vyrovnaný zápas 4:3. Bohužel i takové okamžiky ke sportu patří. Přes to však z tohoto turnaje odcházíme spokojení, naše výkony během celého turnaje stačily ke konečnému stříbrnému umístění. Což splnilo naše očekávání a oproti loňsku jsme si polepšili hned o dvě příčky. To můžeme brát jako důkaz toho, že naše práce a herní dovednosti našeho týmu se každým rokem lepší.


Nejlepší střelci: Patrik Jeřábek a Filip Stašák (5 gólů), Matyáš Sabák, Martin Šmerda, Štěpán Adam a Lukáš Hejduk (3 góly), Tobiáš Štěrba (1 gól)

EPS CUP 2017 (1)

 

Další fotky naleznete v galerii.

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Srpen 2021
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Poslední aktualizace
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika