Neučíme o jazyce, učíme jazyk!
Projekt PRIMAS
Projekt Comenius SEP 2007-2009
Socrates - Education and Culture

Students' Environment Parliament 2007-2009
Projekt Comenius na ZŠ s RVJ Bronzová
Náhodný výběr
Akademie - 20let - 15
Akademie - 20let - 15
Bronzovou stopou k zapisu 2013 27
Bronzovou stopou k zapisu 2013 27
Florbalove utkani 2016 06
Florbalove utkani 2016 06
 Jazyková škola se sportovními ambicemi

Jazyková škola se sportovními ambicemi 

 
Mezi dvěma sídlišti na břehu jezera najdeme základní školu s rozšířenou výukou jazyků Bronzová. Zdejší žáci jsou každoročně zapojováni do jazykových soutěží, probíhají zde hodiny s rodilými mluvčími, po vyučování v družině nepřijde angličtina zkrátka. Nově tu již prvňáčci mají možnost navštěvovat bilingvní třídu, kde se žáci vzdělávají ve dvou jazycích. Své místo tu má ale i sport. Ten o sobě dal letos velmi slyšet. Hned na začátku školního roku se škola zapojila do několika projektů, které zaštiťují sportovní svazy. Například Atletika do škol, Hokejbal proti drogám, Aktivní škola - projekt florbalové školy Bohemians, Dětský fotbalový pohár, OVOV a McDonald´s Cup. Díky tomu se zdejší sportovci účastnili turnajů a soutěží, kde svou školu vzorně a úspěšně reprezentovali. Hned začátek roku patřil florbalu. Výběry chlapců z 1. - 5. třídy skončily na 3. místě School florbal cupu a na pěkném 4. místě na poháru základních škol, který pořádala Česká florbalová unie. Přelom kalendářního roku se nesl ve znamení fotbalu. Tým chlapců složený z žáků 1. a 2. třídy se na Dětském fotbalovém poháru umístil na krásném 2. místě. A tím si vybojoval postup do semifinálového klání, kde po bojovných a vyrovnaných výkonech skončili na 5. místě. Po jarních prázdninách se sportovní klání přesunulo do hal a tělocvičen, kde žáci ZŠ s RVJ Bronzová měřili síly v míčových hrách s týmy jiných škol. Chlapci 4. a 5. třídy přivezli stříbro z vybíjené. Dívky pak ve velmi silné konkurenci 4. místo. Ani v individuálních sportovních kláních se atleti z Bronzové neztratili. Na okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, kde se soutěžilo hned v několika disciplínách, se nejlépe umístila Justýna Cesneková z 5. třídy a Štěpán Adam ze 3. třídy. Ten dokonce své sportovní kvality potvrdil i na krajském kole, které ve své kategorii vyhrál. Bude tak nejen školu ale i Prahu reprezentovat v republikovém finále, jehož dějištěm se v září stane Brno. S přicházejícím jarem se sportovní klání přesunula na venkovní sportoviště a své místo dostala atletika. Aprílové počasí potrápilo běžce na charitativní akci, kterou pořádala ZŠ Jeseniova, a tou byl přespolní Běh s kuřetem. Škola vyslala 25 sportovců. Z toho se 6 z nich umístilo na medailových příčkách. Všichni ostatní pak skončili v první polovině startovního pole. Přičemž v každé kategorii startovalo kolem 45 běžců. Premiérovou účast měla škola na Štafetovém poháru. Toho se účastnili atleti 2. až 5. třídy. Vzhledem k výbornému týmovému výkonu a celkově 3. místu se smíšená štafeta ZŠ Bronzová kvalifikovala běžeckým časem na krajské finále. Toho se bohužel kvůli vytíženosti sportovců nemohla zúčastnit, ale ambice zůstávají do příštího roku velmi vysoké. Po atletice se sportovní dění přemístilo na fotbalová hřiště. Sportovní akce McDonald´s Cupu, která má 20 letou tradici, se fotbalisté z Bronzové účastnili úplně poprvé. Dva týmy složené z chlapců 1. - 3. třídy a 4. - 5. třídy se v okrskovém kole utkaly se školními týmy ze škol na Praze 13. Oba dva výběry suverénně ovládly Radotínské hřiště. Mladší s úctyhodným skóre 18:1 a starší dokonce neinkasovali jediný gól za celý turnaj. V okresním kole pak své kvality potvrdili mladší, kteří i touto fází prošli bez ztráty. Pro starší z toho bylo sice trošku smolné a nepostupové ale i přesto pěkné 3. místo. V krajském kole na Strahovském stadionu tedy měla škola svého zástupce v mladší kategorii. Tito chlapci se se svou bojovností, týmovým duchem a hlavně fair play hrou mohou pyšnit titulem vítězů pro rok 2016/2017 v kategorii A. Zařadili se tak mezi 14 nejlepších školních fotbalových týmů v republice. Konec školního roku už pečetilo republikové finále v hokejbalu. Chlapci 1. - 3. třídy postoupili jako vítězný tým Prahy. V Pardubicích sehráli těžká utkání s kvalitními soupeři, kteří již měli více zkušeností. I přes to se stali osmými nejlepšími v republice. Malí sportovci z Bronzové tak nejen vzorně reprezentují svou školu ale také Prahu 13. Patří jim velký dík nejen za výkony, které předvádějí, ale i za chování v duchu fair play vůči soupeřům.
Jazyková škola se sportovními ambicemi (1)

Více fotek naleznete v galerii.

Nejbližší události
  • žádná nadcházející událost není k dispozici
Události
«Červenec 2018
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Svačiny Happysnack
Kin-ball
Pilotní škola kin-ballu
Dnes oblíbené
Syndikovat
Syndikovat obsah© ZŠ s RVJ Bronzová 2006-2013 | webdesign a správa Vojtěch Kusý | provozováno na CMS Drupal | Přihlášení do systému [ statistika